ImSimQA ™imsimqa

İsteğe bağlı modüller eklenebilen temel bir yazılımdır. Bu modül, sanal bir fantom kütüphanesine sahiptir, Herhangi bir katı fantoma ihtiyaç duymadan hastaya özgü DICOM 3 formatında sanal fantomlar oluşturarak klinik uygulamaların testinde kullanılmaktadır.

ImSimQA temelde görüntüleme ve yazılım sistemlerini test etmek için geliştirilmiştir. CT, MR, PET, ConeBeam CT (MV/KV) görüntülerini destekleyerek sanal fantomlar oluşturulmasına imkan sağlamaktadır. Görüntü kaydının doğruluğu ve yoğunluk farkının etkisini test eden ve AAPM TG-132 raporuyla desteklenen kalite kontrol yazılımıdır.

IGRT ve Adaptif radyoterapi uygulamaları için büyük öneme sahip olan Deformable Image Registration (DIR) sürecinde kolaylık sağlayan tek sistemdir. ImSimQA, atlas tabanlı otomatik konturlama, adaptif radyoterapi, multi-modality füzyon, 4D planlama-solunum senkronizasyonu gerektiren kompleks radyoterapi tekniklerine yönelik görüntüleme yazılım sistemleri ve modern radyoterapi testleri için katı fantomların sınırlı kullanımlarına karşı geliştirilmiştir.

ImSimQA-TG132

  • like it?